تاریخچه شرکت فرمان خودرو سپاهان

شرکت فرمان خودرو سپاهان از سال 1378 فعالیت خود را با تولید جعبه فرمان مکانیکی خاور LP  و سپس جعبه فرمان وانت نیسان جونیور آغاز نمود. این شرکت با بکارگیری مدیران و کارکنان متخصص و متعهد و استفاده از دانش و تکنولوژی روز بر تنوع تولیدات و مشتریان خود افزوده است و در حال حاضرمحصولات متنوعی از جعبه فرمان هیدرولیکی و مکانیکی و انواع ستون و کشویی فرمان را تولید می نماید.

این شرکت مجهز به پیشرفته ترین آزمایشگاه های تخصصی جعبه فرمان و ستون فرمان در داخل کشور بوده که این امرمورد تایید شرکت های خودروساز می‌باشد و کلیه فرایندها از تامین مواد اولیه تا محصول نهایی توسط پرسنل کارآزموده و تجهیزات پیشرفته کنترل می گردد.

محصولات این شرکت مستقیماً به خطوط تولید شرکت های مطرح خودروسازی کشور نظیر سایپا، زامیاد، پارس خودرو و گروه بهمن ارسال می گردد. جهت اطمینان از کیفیت محصولات، این شرکت موفق به اخذ گواهینامه استاندارد ISO 9001- 2015  و   IATF 16949-2016 از شرکت DQS آلمان گردیده و همچنین گواهینامه کیفیت محصولات و خط تولید از شرکت Wat اسپانیا، گرید B+ از شرکت سازه گسترسایپا، گرید A از شرکت زامیاد، رتبه BBB و گرید عملکردی  A ازگروه بهمن را کسب نموده است . این شرکت جهت ارتقاء کیفیت  و دانش فنی و تامین بخشی از قطعات مورد نیاز خود با شرکت های وات اسپانیا،گروه هنگ لانگ، شرکت شیبائو و شرکت واندای چین همکاری می نماید.

با ادغام دو شرکت فرمان خودرو سپاهان و قطعه سازی فشارکی از سال 1392، بر توانایی های این مجموعه در زمینه های مختلف افزوده شده و تغییرات چشمگیری در فرایندهای تولیدی حاصل گردیده است. شرکت قطعه سازی فشارکی با بیش از 35 سال سابقه درخشان در تولید قطعات صنایع مختلف و دارا بودن خطوط کامل ماشینکاری، عملیات حرارتی و پوشش دهی، سهم قابل توجهی در خودکفایی صنعت قطعه سازی کشور ایفا نموده است.

در حال حاضر شرکت فرمان خودرو سپاهان با دارا بودن گواهینامه طراحی از شرکت DQS آلمان، توانایی لازم جهت طراحی و ساخت انواع سیستم‌های فرمان، انواع قطعات و مجموعه های صنعتی، دستگاه های مخصوص خط تولید و تجهیزات آزمایشگاهی را دارا می باشد.